Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Znalazłem taki link

http://anuluj-mandat.pl/map

może się komuś przyda.

Pustki tam macie w tych danych, jesli chodzi o moje rejony, poza tym z tego portalu skorzystałem odsyłając mojej lokalnej SG odpowiedź na ich prośbę o ujawnienie kierowcy, który to jak zwykły ham śmiał jechać przez miejscowość 70 km/h zamist 50 km/h, na szczęście to nie byłem ja :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem za i myślę. że jest szansa żeby było lepiej:

http://wydzialkomuni...-liderem-w.html

Dla leniwych: w pierwszym roku po drastycznej podwyżce mandatów na Słowacji liczba ofiar na drogach spadła o ponad 1/3.

a dla mnie to maszynka do zarabiania pieniędzy, czyż nie dotkliwszą karą jest zabranie czasowe uprawnień? dla wielu to np. brak możliwości zarabiania, więc dostają po kieszeni i nie ma podejrzenia, że Państwu nie chodzi o kasę a poprawę bezpieczeństwa na drogach.

a co do porównania do Słowacji to jak bym ostrożnie podchodził do porównywania dwóch różnych systemów monetarnych i zabawy ze statystyką

graf7.jpg

graf8.jpg

Edytowane przez artex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... zabawy ze statystyką

:lol: :lol: :lol:

no to wychodzi, że nasze drogi (prawie) najbezpieczniejsze w Europie....

Austria natomiast to kraj wypadków drogowych - a to ciekawostka...

Artex proszę podaj źródło tych statystyk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artex proszę podaj źródło tych statystyk

Post wyżej czyli Artex ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol: :lol: :lol:

no to wychodzi, że nasze drogi (prawie) najbezpieczniejsze w Europie....

Austria natomiast to kraj wypadków drogowych - a to ciekawostka...

Artex proszę podaj źródło tych statystyk

nie, z tego wychodzi co innego.

to co nas otacza jest bardzo złożone, współzależne i bardzo trudne do uproszczenia i wskazania, że za daną sytuację odpowiedzialne jest to i to.

Artykuł: http://visegradrevue.eu/why-does-public-order-and-safety-cost-so-much-in-slovakia/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co do porównania do Słowacji to jak bym ostrożnie podchodził do porównywania dwóch różnych systemów monetarnych i zabawy ze statystyką

Ja przedstawiłem sytuację na Słowacji i kwestię spadku liczby ofiar, a to Ty porównujesz i to statystyki dotyczące rannych w wypadkach. :)

Zresztą jak chcemy poporównywać, to na Słowacji średnie wynagrodzenie jest niższe niż w Polsce, a mandaty ciągle będą wyższe nawet po naszej podwyżce.

Mamy punkty i też po kilku razach też tracisz uprawnienia. Zresztą jak ktoś czuje się ograbiany, to nikt mu nie broni jeździć przepisowo - ja się staram (na prawie 20 lat jazdy 1 mandat) i nie widzę powodu dlaczego miałbym się przejmować, że ktoś inny nie chce/ nie potrafi.

Jak mnie w zeszłym roku za Koninem trafili, to nie płakałem, że znaki bezsensownie ustawione (kilka wiosek i pola między nimi jako 1 obszar zabudowany).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może nie udolnie, ale chciałem pokazać co innego

prowokacyjnie wrzuciłem liczbę rannych, ponieważ moim zdaniem, za spadek liczby ofiar nie odpowiada tylko wysokość mandatów, ale między innymi np liczba policjantów, którzy tam stoją w każdej dziurze i są bardzo kosztowni dla budżetu.

podsumowując, moim zdaniem spadek liczby ofiar na Słowacji ma niewiele wspólnego z wysokością mandatów (co wskazuje, też artykuł wyżej), ale możemy się pięknie różnić w tej kwestii :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam wrażenie, że brak uprawnień w Polsce nie jest żadną przeszkodą do prowadzenia pojazdów :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem w tym, że wysokość kary jest krańcowo nierównomiernie rozłożona - przynajmniej jeżeli chodzi o skutek. Dla jednego mandat to może być cała wypłata, w innym przypadku "nieodczuwalne grosze"

Zasada proporcjonalności do przychodów to by było coś, ale jak to u nas bywa - najłatwiej golić tego najsłabszego - rzadko się broni, a budżet zaplanowany ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sprawdzić przychody w Polsce? Bardzo wiele osób tak czy inaczej ma dochody niezaewidencjonowane. I wyjdzie, że najbogatsi i tak zapłacą najmniej :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może nie udolnie, ale chciałem pokazać co innego

prowokacyjnie wrzuciłem liczbę rannych, ponieważ moim zdaniem, za spadek liczby ofiar nie odpowiada tylko wysokość mandatów, ale między innymi np liczba policjantów, którzy tam stoją w każdej dziurze i są bardzo kosztowni dla budżetu.

podsumowując, moim zdaniem spadek liczby ofiar na Słowacji ma niewiele wspólnego z wysokością mandatów (co wskazuje, też artykuł wyżej), ale możemy się pięknie różnić w tej kwestii :beer:

przeczytaj raport słowackiej policji (zalinkowany w artykule z Twojego postu) - oni twierdzą, że po podniesieniu kary (mandatów) liczba wypadków śmiertelnych zmalała

sądzę, że przytoczony artykuł i raport policji to polityczna walka różnych słowackich ugrupowań, więc dane statystyczne są przedstawiane tak aby było dobrze (dla każdej z zainteresowanych stron)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja generalnie bardzo ostrożnie podchodzę do wyrabiania sobie opinii z mediów, o polskich to w ogóle szkoda gadać.

nie mam tv, nie słucham radia, całym moim oknem na świat jest to forum

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

całym moim oknem na świat jest to forum

:cafe4: Napisz gdzie Ci przywieźć monitor do czyszczenia :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:cafe4: Napisz gdzie Ci przywieźć monitor do czyszczenia :D

nie no to ja przyjadę, wyczyszczę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/od-dzis-zmiany-w-mandatach-kierowcow-czekaja-duze-podwyzki/t0h6zc

Najbardziej zaciekawiło mnie zdanie:

"

Taka sama kara grozi rodzicom, którzy bez uprawnień, będą przewozić dzieci coraz popularniejszym wózkiem rowerowym." - mniejsza o wartość mandatu. Mnie zastanawia gdzie się takie uprawnienia wyrabia??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://biznes.onet.p...podwyzki/t0h6zc

Najbardziej zaciekawiło mnie zdanie:

"

Taka sama kara grozi rodzicom, którzy bez uprawnień, będą przewozić dzieci coraz popularniejszym wózkiem rowerowym." - mniejsza o wartość mandatu. Mnie zastanawia gdzie się takie uprawnienia wyrabia??

Tutaj autor artykułu się mocno zagalopował i wykazał brakiem znajomości kodeksu drogowego. Otóż zgodnie z tym kodeksem, osoba dorosła nie musi posiadać dodatkowych uprawnień do kierowania rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, czterokołowcem lekkim. Uprawnienia (w tym przypadku będzie to karta rowerowa) posiadać muszą osoby poniżej 18 roku życia. No, jeśli autor miał na myśli młodocianych rodziców (poniżej 18 roku życia ale po skończeniu 17 lat - wiek minimalny wymagany do prowadzenia tego typu pojazdu), to miał rację, ale generalnie dorosłemu wystarczy sam dowód osobisty i można kierować wózek rowerowy.

Edytowane przez pawelw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ha ha no nieźle

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,System-na-skrzyzowaniach-wylapuje-piratow-drogowych-Na-razie-probnie,wid,17599375,wiadomosc.html

czy może ktoś wie jakiej wysokości jest mandat (zł i pkt) za jazdę motocyklem z oderwaną tablicą rejestracyjną? np. mam ją w plecaku i jak zatrzymują mnie to pokazuję im tablicę i mówię, że mi właśnie odpadła ewentualnie mogę przyczepić na trytki

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Q..a, zamiast założyć sekundnik, pakują kasę w kamery.

To nie jest poprawa bezpieczeństwa, tylko wyciąganie kasy od obywateli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×