Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Mam nadzieję, że te lampki co sobie z przodu domontowałem poprawią widoczność i uniknę takich sytuacji.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję, że te lampki co sobie z przodu domontowałem poprawią widoczność i uniknę takich sytuacji.

Zapomnij, nawet jak byś latarnię morską woził ze sobą to i tak jesteś "niewidzialny". W sobotę był ten cholerny Carnaval Sztukmistrzów. Stałem grzecznie w korku pod bramą a jakiś taksiarz pieprzony koniecznie chciał sprawdzić czy mam mocne stelaże kufrów. Spychał mnie chu... przez kilkanaście metrów. Nie wytrzymałem, odwróciłem się i krzyknąłem: "GDZIE SIĘ CHU... PCHASZ!!!" zamknął tylko okno, przygazował i strzeli ze sprzęgła. Zupełnie nie przeszkadzało mu że 15m dalej stał patrol.

Edytowane przez GSuberalles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamera, nagrywać i wysyłać na Policję. Nic lepszego nie zrobisz. Na Pimpka też kiedyś jakiś taksiarz chciał zamach zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamera, nagrywać i wysyłać na Policję. Nic lepszego nie zrobisz. Na Pimpka też kiedyś jakiś taksiarz chciał zamach zrobić.

Niby tak ale nie mam ciągot szeryfa, policja raczej źle mi się kojarzy więc od konfidentki (wiem, że to nie podpier...nie tylko postawa obywatelska ale...) stronie jak mogę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby tak ale nie mam ciągot szeryfa, policja raczej źle mi się kojarzy więc od konfidentki (wiem, że to nie podpier...nie tylko postawa obywatelska ale...) stronie jak mogę.

Raczej samoobrona ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to na dobrą wolę mamy liczyć lub silne pięści? Są przepisy, prawo i jeśli nie da się normalnie dogadać, to należy je egzekwować jakoś. Nie chodzi o szukanie czyichś błędów na siłę, tylko ostateczność.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie chodzi o to, żeby łapać piratów drogowych, bo od tego jest policja. Ale udokumentować zdarzenie drogowe. Pisałam o tym, że na skrzyżowaniu samochód wywrócił mi motocykl, po czy sobie odjechał, na szczęście nic się nie stało. Ale są też sytuacje dużo bardziej skomplikowane, gdzie bardzo często jednoznaczne stwierdzenie kto zawinił nie jest łatwe. I wtedy na pewno taki rejestrator się przyda, zwłaszcza kiedy jeździmy na motocyklu i ryzyko uszczerbu na zdrowiu jest dużo większe niż puszką.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym nagranie można opublikować w sieci i to też wywiera presję, piętnuje, ośmiesza głupie i niebezpieczne zachowania. Może nawet bardziej niż mandat, o którym nikt się nie dowie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym nagranie można opublikować w sieci i to też wywiera presję, piętnuje, ośmiesza głupie i niebezpieczne zachowania. Może nawet bardziej niż mandat, o którym nikt się nie dowie.

Z całym szacunkiem ale tu się nie zgodzę. Wrzucenie do sieci to wkładanie kija w mrowisko- zajęcie dające dużo radości ale nie przynoszące żadnych a wręcz odwrotne skutki. Z dwojga złego chyba wolałbym zarzucić film służbom ścigania.

Nie wiem czy pamiętasz sytuację chłopaka (chyba z Radzynia) który nagrał jak typ bezczelnie i z pełną premedytacją zajeżdża mu drogę i uniemożliwia przejazd. Ktoś ustalił dane chłopaka. Potem przewracali mu na parkingu motocykl, rozbijali lusterka itp. bo się samochodowa brać poczuła dotknięta tym, że ktoś może jechać płynniej i szybciej niż oni. O hejcie, aż wylewającym się pod tymi filmami to nawet nie chce mi się pisać bo na troli i debili rady nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To musiał mieć pecha, albo trafił na psychola. Normalnie nie istnieje żadna brać samochodowa, raczej motocyklowa. Normalnie takie coś chyba działa. Dla zwykłego człowieka to obciach przed rodziną, w pracy itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie trzeba mieć wielkiego pecha, co 10 osoba jest w różnym stopniu niestabilna psychicznie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby tak ale nie mam ciągot szeryfa, policja raczej źle mi się kojarzy więc od konfidentki (wiem, że to nie podpier...nie tylko postawa obywatelska ale...) stronie jak mogę.

No to na dobrą wolę mamy liczyć lub silne pięści? Są przepisy, prawo i jeśli nie da się normalnie dogadać, to należy je egzekwować jakoś. Nie chodzi o szukanie czyichś błędów na siłę, tylko ostateczność.

Oczywiście, że tak.

GSuberalles , to żadne podpierdalanie jak napisałeś ... a gdyby nawet. Nie ma od czego stronić.

Nie chodzi o to żeby lecieć z filmikiem , że ktoś zahaczył kołem o ciągłą na długości 20 cm ale np jak zatrzymasz się samochodem przed przejściem dla pieszych i przepuszczasz dzieciaka pod szkołą a jakiś wariat wyprzeda Cię.

Sądzę , że wtedy warto zanieść film na na policję i warto być nawet podpierdalaczem.

Edytowane przez Jogi
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dzieci nie mam, ale jak widzę idiotów wyprzedzających na pasach, po których jeszcze czasem chodzą ludzie, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Mimo wszystko łamanie przepisów można podzielić na bardziej i mniej zagrażające innym. Smutne tylko jest to, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest tak naprawdę tym pierwszym, a większość ludzi ma to chronicznie gdzieś...

Edytowane przez xel
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio natknąłem się na artykuł w którym opisywane były kamery na Lubelskich skrzyżowaniach. Podobno każda z nich mam pełnić rolę rejestratora przejazdy na czerwonym. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale dramat. Miałem wczoraj tamtędy sobie rundkę strzelić. Na tej trasie dzieją się cuda ale nie myślałem, że jest tam aż tak niebezpiecznie. Jak wracałem ze zlotu, sam bym te statystyki "poprawił". U mnie skończyło się tylko na kilku "soczystych chu..." rzuconych pod adresem kierowcy ciężarówki (chociaż to ja zawiniłem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale dramat. Miałem wczoraj tamtędy sobie rundkę strzelić. Na tej trasie dzieją się cuda ale nie myślałem, że jest tam aż tak niebezpiecznie. Jak wracałem ze zlotu, sam bym te statystyki "poprawił". U mnie skończyło się tylko na kilku "soczystych chu..." rzuconych pod adresem kierowcy ciężarówki (chociaż to ja zawiniłem).

Byles na zlocie? :cry: Jestes z Lubelskiego?

Chyba cos mnie ominelo :/

Tez robilem ta trase ostatnio...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byles na zlocie? :cry: Jestes z Lubelskiego?

Chyba cos mnie ominelo :/

Tez robilem ta trase ostatnio...

Z Lubelskiego jestem od urodzenia :)

Na zlocie w Biłgoraju byłem chwilę. Przyjechałem z córą żeby jej pokazać jak to wygląda od środka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Bilgoraju bylo ludzi nie do ogarniecia. Myslalem o SNL.

Czemu nie wypelnisz profilu jak czlowiek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z Lubelskiego jestem od urodzenia :)

Na zlocie w Biłgoraju byłem chwilę. Przyjechałem z córą żeby jej pokazać jak to wygląda od środka.

Był był, osobiście z nim rozmawiałem.... i z córą tyż;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po bilgoraju to sladu nie ma... a ta trasa wracalem w niedziele, ale polecialem skrotem i chyba nawet kolo tej stacji nie jechalem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu nie wypelnisz profilu jak czlowiek...

Zdefiniuj pojęcie: "człowiek".

A tak serio to założyłem tu konto jak chciałem zakupić F650. Z założenia miało być bardzo tymczasowe i jest takie od 5 lat.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tymczasowe...

Jak wszystko w tym kraju :-)

Na PZZJ się wybierasz?

Wysłane na Berdyczów ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×