Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Wiem, że zawodowo zajmujesz się ratownictwem, jednak u mnie na fabryce już od kilku lat wbijają nam do głowy, że według obowiązujących zaleceń dotyczących RKO przyjmuje się 2 oddechy na 30 ucisków.

papier wszystko przyjmie, na szkoleniu tez się fajnie liczy

w praktyce byłbym z siebie zadowolony jakbym udrożnił drogi oddechowe i po prostu robił masaż serca

wątpię, żeby za pierwszym razem miał tyle opanowania aby dokładnie wypełnić zalecenia ze szkoleń

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

papier wszystko przyjmie, na szkoleniu tez się fajnie liczy

Spokojnie - przez wiele lat był podział 2/15. Zmiana o której napisałem obowiązuje bodajże od 2010. Nie zamierzam dyskutować z zawodowcem - chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewną nieścisłość, być może wynikająca z czeskiego błędu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie - przez wiele lat był podział 2/15. Zmiana o której napisałem obowiązuje bodajże od 2010. Nie zamierzam dyskutować z zawodowcem - chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewną nieścisłość, być może wynikająca z czeskiego błędu.

moim zdaniem aktualne zalecenia dla amatorów, sugerują skupienie się wyłącznie na masażu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moim zdaniem aktualne zalecenia dla amatorów, sugerują skupienie się wyłącznie na masażu.

Zgadza się.

Tu:

http://www.prc.krakow.pl/wytyczne.html

a tu o prowadzeniu tylko masażu pośredniego serca (pkt 1)

http://www.prc.krakow.pl/2010/doc/prasa_Wytyczne_2010_PRC.pdf

macie źródełko wytycznych.

Prawdopodobnie od grudnia znowu nieco zmienią się wytyczne, jednak nie sądzę żeby dotyczyły "nie medyków".

Ja zaczynałem karierę w trybie 1:5 (jeden oddech, pięć ucisków klatki piersiowej)-powiem więcej-skutecznie na Pl.Wolności w Łodzi w 1990r. Ponieważ byłem wtedy młody i przystojny, no i w towarzystwie zajebistej laski z Retkini (ta laska dalej jest zajebista...) i miałem opory przed usta-usta, do "dmuchania" zatrudniłem inną osobę, a sam prowadziłem masaż. Po 10-12 minutach reanimowana osoba odzyskała oddech, po kilku następnych minutach odjechała karetką do szpitala (młodszym przypominam że nie było wtedy smartfonów, internetu, komórek, a karetki to były Fiaty i Nyski. :-D To była moja pierwsza skuteczna reanimacja "na ulicy", byłem dumny jak paw, no i zapunktowałem u tej laski i jej rodziców ;-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i co, nadal do "dmuchania" wyręczasz się obcymi? ;-)

już nie pytam co na to zajebista laska :D

oj chyba sytuacja robi się dla mnie niebezpieczna :-o

Edytowane przez Marcin N
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu Robert przerwał relację w najciekawszym momencie tak coby napięcie wzrosło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu Robert przerwał relację w najciekawszym momencie tak coby napięcie wzrosło :D

pewnie mu ciśnienie skoczyło :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może byśmy się skupili na niebezpiecznych sytuacjach spotykających nas na drogach i związanych z jednośladami?

Logan! co z Tobą!?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może byśmy się skupili na niebezpiecznych sytuacjach spotykających nas na drogach i związanych z jednośladami?

Logan! co z Tobą!?

Ja tworzę listę miejsc niebezpiecznych w Łodzi, leczę się i marzę o powrocie na moto.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wracając do tematu: jade sobie dzisiaj podmiejską prostą, pośrodku linia przerywana, na luziku wyprzedzam sobie jednego, drugiego marudera i co? Surprise! Trzeci w kolejce do wyprzedzania sobie skręca w lewo w polną dróżkę, oczywiście bez kierunkowskazu, i patrzy na mnie jak na debila kiedy hamuję pół metra od jego lewej przedniej szyby! Anakee się sprawdziły, nawet nie chciało mi się kretyna obtrąbić. Tak jakoś z przyzwyczajenia prawie ciągle jeżdżę z dwoma palcami na klamce hamulca-to mi chyba dało te pół metra od puszki. Ja pierdolę...dwa halogeny, światło mijania, kask jak żarówka, kamizelka tak samo-ale to k...wa w patrzeniu w lewe lusterko przed skrętem nie pomaga! Jeszcze żebym zap...lał! Nie, tak coś 70-80km/h miałem! Na dopuszczalnej 90-tce! Wczoraj pojechałem sobie na Mierzeję Wiślaną, pogoda super, chociaż trochę wiało. Dojeżdżam do skrzyżowania z "7", spokojnie zwalniam, z lewej sklepik w jakiejś wiosce, przy nim na lewym pasie załadowana jakimś ustrojstwem przyczepa i podczepiony traktor, tyle że na lewym pasie, ale kierunek taki jak mój. No i co? Oczywiście kiedy dojeżdżam na wysokość przyczepy farmer startuje oczywiście też bez żadnego kierunkowskazu (zresztą nie pamiętam czy w tej przyczepie i ciągniku były widoczne jakiekolwiek światła) na mój pas. Ledwo się mieszczę, parę k i ch w kask i jadę dalej. Dzisiaj na dyżurze powiedziałem policjantowi z drogówki, że chyba dołożę jeszcze dwie lampy z przodu, będę może wyglądał jak parowóz, ale niech mniejego koledzy spróbują tylko zmusić do jeżdżenia tylko z jedną lampą to ich wyśmieję!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od 2 dni łażę jakiś nie do życia i dlatego wczoraj zrezygnowałem z jazdy motocyklem. Czytam wpis Roberta i wiem że dobrze zrobiłem, bo przy mojej obecnej "rozlazłości" mógłbym nie zdążyć zareagować w podobnych okolicznościach

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"28-letniego motocyklistę z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono helikopterem LPR do Warszawy po wypadku na terenie pow.sokołowskiego. Jak się okazało z czwórki jadących wspólnie motocyklistów, trzech nie miało uprawnień do kierowania nimi."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 palce na klamce hamulca powinny być ZAWSZE. Brawa dla Roberta, a jak ktoś uważa inaczej, to w te pędy do Tomka Kulika na szkolenia z techniki jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ja tak mam odruchowo, nawet trudno mi sobie wyobrazić inaczej ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wracając do tematu: jade sobie dzisiaj podmiejską prostą, pośrodku linia przerywana, na luziku wyprzedzam sobie jednego, drugiego marudera i co? Surprise! Trzeci w kolejce do wyprzedzania sobie skręca w lewo w polną dróżkę, oczywiście bez kierunkowskazu,

Oczywiście błąd po stronie kierowcy jest ewidentny, ale zdajesz sobie sprawę, że wyprzedzanie kolumny samochodów jest znacznie bardziej niebezpieczne niż pojedynczego samochodu...... Taka jest drogowa rzeczywistość.

Niezależnie od wszystkich akcji typu "patrz w lusterka" motocyklista będzie zawsze na słabszej pozycji i musi uważać - smutna prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja. Było równie blisko jak wtedy kiedy kiedyś było.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj ok 14:00 - 14:30 w W-wie na moście Poniatowskiego moto miało bliskie spotkanie 3go stopnia z tyłem samochodu osobowego. Ktoś widział newsa / wie jak się to zakończyło?

Z tą policją, to może jednak osobny wątek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A właściwie co po co? Może po prostu nie ma potrzeby pisania kolejnych postów nt. policji :cool:

Po to, że to jest wątek o niebezpiecznych sytuacjach, a nie o tym czy policja jest fajna, czy nie fajna... czy ma za mało, czy za dużo uprawnień, itd.

Sporo jest postów na ten temat i skoro jest wola w narodzie (czyt. użytkownikach) to niech się to dzieje w osobnym wątku.

... więc jak dla mnie, to albo osobny wątek, albo wysypisko. Nie wiem co inni o tym...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×