Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do testów podchodzę nieco z przymróżeniem oka. Testy często w zależności od cichego sponsora przeprowadzane są w odpowiedni sposób (przykład niedawna afera z ADACiem) ale dają jakiś tam podgląd sytuacji więc obejrzeć je jest warto.

Jak nie mssz odrobiny szczęścia to żaden kask nie pomoże

Nic nie da Ci 100% pewności.

Łatwiej o szczęście w firmowym niż no-name :)

Dokładnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie mssz odrobiny szczęścia to żaden kask nie pomoże

Nawet szczęściu trzeba trochę pomóc :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam takiego Caberga tylko bez daszku, używam czasami w lesie, jak jest zimniej i nie chcę marznąć w gębę mając Scota z goglami.

Ogólnie .... nie polecam :lol:

Chociaż to nie są złe kaski

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1600gr to niemalo w przypadku tego Caberga jak dla kasku enduro ale byc moze warto. Czekam na nowa szuje Hornet ADV. Musze jakis kask w tym sezonie nabyc.

HORNET-SEEKER_tc6.jpg

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze, też musiałbym już jakiegoś kupić.. jeżdżę w szubim 3 lata, na pewno plastik mi się zestarzał... drogi ten hornet?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w swoim Schubim juz lat prawie osiem. Na stronie producenta znajdziecie informacje, ze kaski maja żywotność 5-7 lat. Jest roWniez informacja ze skorupa ma wytrzymałość większa i chodzi głownie o podzespoły. Ja swój kask sprawdzam, konserwuje i czyszczę regularnie i dlatego nie odczuwam nagłej potrzeby wymiany na nowy. Nie używam rownież w terenie gdzie byłby narażony na upadki. W teren mam trzy inne kaski. W tym roku wymieniam kask Edyty jako ze mechanizm zamykania jakby sie trochę zacinal i niechce mi sie juz polować na na nowa szybę. Mój bedzie następny w kolei.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez looksgoodinblack
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze, też musiałbym już jakiegoś kupić.. jeżdżę w szubim 3 lata, na pewno plastik mi się zestarzał... drogi ten hornet?

http://www.shoei-europe.pl/hornet-adv

Z tego co pamietam ceny sie zaczynały od około 2tys za biały/czarny. Malowania droższe. Nie moge teraz znalezc ceny na stronie byc moze podniosa :lol:. Zobaczymy organoleptycznie jak pojawi sie w sklepie. Duzo wiekszy Pinlock i wizjer na plus.

Moj szczekowiec ma 6lat wiec powoli czas sie rozgladac za czyms nowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

0006073_arai-tour-x4-diamond-white.jpg

Kask na tyle fajny, że wybaczam rozszczelnienie szyby (nie wiem czy ten typ tak ma czy trafił mi się jakiś dziwny egzemplarz), no mógłby być lżejszy troszkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kask na tyle fajny, że wybaczam rozszczelnienie szyby (nie wiem czy ten typ tak ma czy trafił mi się jakiś dziwny egzemplarz), no mógłby być lżejszy troszkę.

To TourX? Kask tej firmy nie powinien miec takich defektow. Probowales reklamowac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Z reklamacją jest mały problem, bo kask kupiłem w niemcowni. Ponieważ nie posiada żadnej regulacji mocowania szyby (jak np. w shoei) przypuszczam, że to kwestia geometrii wizjera. Polski dealer raczej nie wykaże chęci współpracy ale zobaczę ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne kaski ale mimo wszystko strasznie drogie, oczywiście nie mówię że mają zaraz kosztowac 500zł, ale...jakoś nie mogę się przemóc żeby wydac tyle siana na kask :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żywotność 5-7 lat? Kupiłem dwa nowe kaski i w instrukcji nie ma nic na temat żywotności (albo nie doczytałem). Muszę dziś sprawdzić :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żywotność 5-7 lat? Kupiłem dwa nowe kaski i w instrukcji nie ma nic na temat żywotności (albo nie doczytałem). Muszę dziś sprawdzić :?

Podaj producenta do Sądu, że Ciebie nie poinformował, a na forum wyczytałeś o tej prawidłowości :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba wziąć pod uwagę fakt ze LGiB swoje kaski kupił w łusa :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podaj producenta do Sądu, że Ciebie nie poinformował, a na forum wyczytałeś o tej prawidłowości :-D

Forum chroni, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi! :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nie wiem, ale nie wierzę w to że skorupa kasku po pięciu latach się starzeje do tego stopnia, że może zagrażać naszemu bezpieczeństwu, nie spełniając swojego zadania w momencie uderzenia.

A o kaskach Acerbisa ktoś coś wie? Słyszał, używał? Takie ło na przykład http://acerbis-polska.iai-shop.com/product-pol-6448-Kask-ACTIVE-czarny-matowy-PROMOCJA.html

Ogólnie, to jak jakościowo Acerbis wypada? Bo robią w zasadzie wszystko, ale nie mam pojęcia czy w miarę te graty i szmaty czy tandeta?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg powyższych teorii mój uvex enduro nadaje się już tylko na śmieci, a za 4 lata wyrzucę 2x użytego shuberta C3 mojej Żony, który kosztował ponad 2 koła :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak będziesz wyrzucał, to wal w stronę Gdańska!!! :D :D :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podchodzisz z poznania?

wysłano z daleka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja to nie wiem, ale nie wierzę w to że skorupa kasku po pięciu latach się starzeje do tego stopnia, że może zagrażać naszemu bezpieczeństwu, nie spełniając swojego zadania w momencie uderzenia. A o kaskach Acerbisa ktoś coś wie? Słyszał, używał? Takie ło na przykład http://acerbis-polska.iai-shop.com/product-pol-6448-Kask-ACTIVE-czarny-matowy-PROMOCJA.html Ogólnie, to jak jakościowo Acerbis wypada? Bo robią w zasadzie wszystko, ale nie mam pojęcia czy w miarę te graty i szmaty czy tandeta?
Na ten przykład na dzień dzisiejszy kaski BHP jako ochrona głowy, na stanowiskach robotniczych podlegają wymianie co 3 lata, niezaleznie od stopnia używania "Producent gwarantuje spełnienie wymagań ochronnych kasku w okresie 2 lat użytkowania, ale nie dłużej niż 3 lata od daty produkcji." - i co tu też raczej chodzi o trwałość skorupy kasku, widocznie materiał zbliżony chyba do tego na kaskach motocyklowych ulega starzeniu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, chodzi o kasę. Producent zaleca wymianę - nie dziwie się. A czy producent przytacza wyniki jakichkolwiek badań na poparcie swoich zaleceń? Zgaduje ze nie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A miał może ktoś coś takiego na głowie i jest w stanie się podzielić jakąkolwiek opinią: http://www.oneal.eu/...ra-snow-helmet/ .

Nie miałem, nie widziałem z bliska, nic nie wiem ale.... STRASZNIE mi się podoba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego w ogóle jest różnica między kaskami enduro a nieenduro w budowie? W sensie dlaczego enduro nie mają szybki, dlaczego mają daszek, dlaczego używa się gogli zamiast szyby itd? Czy daszek nie przeszkadza w normalnej jeździe na szosie z prędkością przelotową 100-120? Nie ciągnie łba do tyłu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×