Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robiłem to z Jerrym - żadna filozofia, ale ile frajdy przy okazji :drinkbeer: :-D

Jacku... opanuj się trochę. Błagam.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

qrwa popłakałem się ze śmiechu - spadaj :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój problem polega na tym że nie mam swojego garażu. Może do kogoś się wprosze. Na ulicy głupio zostawić rozkrecone moto ;-). Jak rozloze to się odezwę z pytaniami :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postała na mokrym. Porzezila i odpaliła ale chyba czas się zabrać za to sprzegiełko. Może ktoś się nudzi albo chce uciec przed swiatecznym porządkami do garażu i mi pomóc za słuszne % wynagrodzenie :-)

Edytowane przez szefcunio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów paliło bez żadnych halasow. Podejrzenie zatem na brak prądu. Teraz to samo. Postała 6 godzin i lipa. Znalazłem coś takiego c4b0e8a0dcf7453694e369048c03cd09.jpg

Nie jestem super elektrykiem ale domniemam że jak pękła izolacja to prąd ma jak uciekać ;-)

Pytanie tylko co to to? Kabel pekniety tuż przy więc zastosować ciężko. Cóż to jest bo pewnie trzeba będzie wymienić. A może jakiś sposób?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyglada jak gniazdo bezpiecznika, do zapalniczki?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To by wyjaśniło dlaczego nie działa ;-)

Myślałem że zasniedziała. A tak serio to możliwe żeby rozladowywalo aku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie. A nie masz miernika, żeby zmierzyć pobór prądu przy wyłączonej stacyjce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bój się, otwórz. Jest tam bezpiecznik, całość do kupienia, koszt ok 5 PLN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie trzeba tego wymieniac okrec tylko izolacja, chyba ze osadzenie bezpiecznika zgnite czy cus to wtedy. Nie wplywa to na rozladowywanie czy osiagi :P

Wymien tylko bezpiecznik (10-15A) i sprawdz czy kabel do gniazda nie przetarty bo moze to jest powod jego spalenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miernika nie mam ale wczoraj przy okazji robienia research'u w sprawie sprzegielka mechanik mierzył. Na wyłączonym było ok 10,5 jak pamiętam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10,5 czego? Piszesz chyba o napięciu. Jeśli tak, to bardzo kiepsko. Albo nie doładowuje, albo aku padnięty. Ale mi chodziło o pobór prądu. Czyli ile prądu pobiera motek w stanie bezczynności. Czy coś nie rozładowuje go sobie zbytnio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam sprostowanie. Przed chwilą sprawdziłem było 12,6 napięcie. Poboru nie mam jak sprawdzić. Wymieniam jeszcze świece. Zobaczę czy rozruch pójdzie gladziej. Może rzeczywiście aku do wymiany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli sprzęgło rozrusznika jest uszkodzone/zużyte, to metaliczne stuknięcie słychać też często przy gaszeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli sprzęgło rozrusznika jest uszkodzone/zużyte, to metaliczne stuknięcie słychać też często przy gaszeniu.

Najpierw słuchać samo walenie przy gaszeniu, co nie zawsze oznacza że sprzegło jest juz zepsute

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy gaszeniu czasem słychać. Wolę wcześniej wyeliminowac inne możliwości. Na razie nie mam warunków żeby samemu bawić się w rozbieranie a w warsztatach których byłem mówią że mogą tylko wymienić wszystko a o regeneracji nie chcą słyszeć (wiadomo kasa). Skoro bezpośrednio po jeździe paliło bez żadnych ale to może po rozwiązaniu kwestii aku jeszcze sprzegiełko pozyje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bieżnie do regeneracji to sam możesz zawieźć. Całość pewnie pożyje, tylko koszty mogą wzrosnąć. To trochę trwa, zanim całkiem odmówi posłuszeństwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I chyba tak zrobię tylko muszę jakiś garaż ogarnąć. Wymagane są jakieś ekstra narzędzia czy poradzę sobie standardowymi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ściągacz do magneta

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po zmianie świecy i doladowaniu aku pali. Stał kilka dni i bez problemu. Rano posłucham czy nie hałasuje sprzegiełko ale póki co jest ok.

Edytowane przez szefcunio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×