Skocz do zawartości

Recommended Posts

może trochę obok tematu , ale wybaczcie ...

http://allegro.pl/optimate-4-dual-bmw-techmate-ladowarka-i5009187195.html

zakupione dwa miesiące temu do GTL-a , nie ładuje poprzez can-busa . nie ładuje i już . mojego motka laduje poprzez krokodylki bez problemu /swoją drogą strasznie długa procedura rozładowania i naładowania , ale mniejsza o to / , po zmianie programu na can i podpięciu poprzez gniazdko w GTL słychać pracę jakiegoś stycznika i doopa . wisiało dwa dni i niczego nie naładowało . odesłałem do olka - myślą już dwa tygodnie o co kaman . może tam jest litowy akumulator i dlatego nie chce go naładować ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może trochę obok tematu , ale wybaczcie ...

http://allegro.pl/op...5009187195.html

zakupione dwa miesiące temu do GTL-a , nie ładuje poprzez can-busa . nie ładuje i już . mojego motka laduje poprzez krokodylki bez problemu /swoją drogą strasznie długa procedura rozładowania i naładowania , ale mniejsza o to / , po zmianie programu na can i podpięciu poprzez gniazdko w GTL słychać pracę jakiegoś stycznika i doopa . wisiało dwa dni i niczego nie naładowało . odesłałem do olka - myślą już dwa tygodnie o co kaman . może tam jest litowy akumulator i dlatego nie chce go naładować ?

To o akumulatorze czy ładowarce? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O 200zl przeplacone. Ładowarka z Lidla działa bez problemu, chcesz kupić? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dorobiłem "żabki" do zasilacza od laptopa czy czegoś podobnego. Jeszcze nie próbowałem nic ładować, używam to jako zasilacz 12V, ale ciekawe czy zdałoby to egzamin. Macie jakieś pojęcie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od laptopa albo czegoś podobnego są zazwyczaj impulsowe, w dodatku samym ładowaniem steruje elektronika w baterii. Nie wiem jak to wpływa na żywotność "normalnego" akumulatora... a jako zasilacz nazwijmy to biurkowy oczywiście poręczne, ale też pamiętaj o tej właściwości bo coś może dziwnie działać (np. LEDy pod tym mogą inaczej świecić).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dorobiłem "żabki" do zasilacza od laptopa czy czegoś podobnego. Jeszcze nie próbowałem nic ładować, używam to jako zasilacz 12V, ale ciekawe czy zdałoby to egzamin. Macie jakieś pojęcie?

To rzaczej nie zda egzaminu a przy cenie ladowarki 50zl bym nie ryzykowal takich eksperymentow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już doczytałem w internecie, że to kiepski pomysł. Na szczęście jeżdżę praktycznie cały rok i jeszcze mi aku ani razu nie padł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak cos to odstapie elektronika za 50 bo w domu 5 prostownikow a z tego 2 automaty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

działa na gniazdo can-bus to z lidla ? wątpie niestety ...

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomyślę. A do samochodu też się nadaje, czy tylko moto?

Praktycznie wszystko 6 i 12V

http://test.j.pl/61/prostownik-automatyczny-ultimate-speed-lidl-test.html

Jak jade do pracy na 2 tyg lub wiecej to podpinam samochod na stale pod taka ladowarke i po powrocie zastaje 12,8V a nie 11 jak kiedys i ledwie krecil.

działa na gniazdo can-bus to z lidla ? wątpie niestety ...

a co to gniazdo ma za cudowna funkcje aby przez nie ladowac?

Mozna sobie wyprowadzic kostke do prostownika (tak mam w samochodzie) lub ladowac przez gniazdo zapalniczki (a tak w motku)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak będziesz na miejscu, a pogoda będzie ładna to podjadę i odkupię. Jak się rozmyślisz albo sprzedasz, to też nie problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko nie mam przymusu, leży sobie na polce. Mam tez bardziej profesjonalny prostownik 12-24v Telwin Alpine 30 prawie nie używany, idealny dla warsztatów, komiksów czy właścicieli floty samochodów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

53ca7e37bf18f5d6e0aaad2404e68acc.jpg

Stało mi się coś takiego. Pękł "minus". Czy ma to wpływ na skuteczność aku? Dzisiaj rano miałem problem z odpaleniem. Podejrzewam bendix (po tym co poczytałem na forum) ale najpierw chce wykluczyć prąd. A może jedno z drugim nie ma nic wspólnego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Metaliczny odgłos (jak w wątku o sprzegielku rozrusznika) po przytrzymaniu odpalił. Jak popracowal chwilę było ok. Wieczorem znowu bunt i ewidentne wyczerpanie aku po 3 próbach. W nocy ładowarek aku więc napiszę jak teraz będzie się miala się sytuacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To co nazywamy tutaj bendiksem, czyli sprzęgło, łożysko jednokierunkowe to jedna sprawa. Metaliczny odgłos to często opisywany na forum objaw zużycia tego sprzęgła (jest charakterystyczny, takie pierdzielnięcie dość mocne i głośne). Wyczerpanie akumulatora po 3 próbach odpalenia, to raczej osobna rzecz. Zużyte sprzęgło jednokierunkowe nie stawia większych oporów przy pracy niż dobre. Jeśli się mylę, to niech ktoś poprawi. Po prostu daje o sobie znać coraz głośniej, aż zaczyna odmawiać współpracy, czyli rozrusznik kręci się, ale silnik nie. Prawdopodobnie miałeś rozładowany akumulator, albo zwyczajnie się kończy. Koincydencja ze zużytym rozruchem przypadkowa w czasie zapewne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy naładowany aku zgrzytnelo ale odpalił. Przez chwilę jeszcze gasł, dawał się ale uspokoiła się wszystko. Aku ma rok. Cała zimę doładowywane regularnie. Po zimie odpalił od pierwszego strzała. Wymieniłem olej, wróciłem do domu i zeswirowal. Czy ten pekniety minus ma znaczenie czy jeśli śruba trzyma to się nie przejmować?

Przetrzymam do wieczora pod chmurką i zobaczę czy odpali wieczorem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pęknięte mocowanie nie rzutuje samo w sobie na zachowanie aku, ale mocowanie jest osłabione i tyle. Te zgrzytnięcia będą coraz głośniejsze, poza tym niszczą bieżnie magneta. To podnosi koszty regeneracji, a może też ją uniemożliwić. Było o tym sporo ze zdjęciami. Lepiej zrobić od razu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok będę szukał kto się podejmie. W sąsiednim warsztacie już zapowiedzieli że tylko wymiana i w regenerację się nie bawią. Może ma ktoś jakiś w okolicy Wałbrzycha / Wrocławia?

Edytowane przez szefcunio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymiana łożyska. Regeneracja bieżni. W zasadzie to nie regeneracja, tylko ich polerowanie/szlifowanie czy jaką kto technikę uzna. Prosta sprawa, jeśli nie masz jak samemu rozebrać, to niech mechanik to zrobi, a Ty sobie elementy zaniesiesz do tokarza/ślusarza.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robiłem to z Jerrym - żadna filozofia, ale ile frajdy przy okazji :drinkbeer: :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×