Skocz do zawartości
agamar

Smarowanie łańcucha

Recommended Posts

Po przejściach z uszkodzonym elektrozaworem w V-oilerze oraz po wmianie na sprawny, powoli zapominam, że w ogóle coś takiego mam. :)

Przypomnę sobie jak trzeba będzie dolać oleju. Na razie wyjechane 3 -4 zbiorniki paliwa i poziom oleju w zasobniku V-oila, obniżył się o 1/3.

Znaczy się teoretycznie dociągnie do 3 tys. km. Myślę, że za kolejne 3-4 tankowania uzupełnię, ale może nie będę musiał. :D

Ostatecznie V-oila nie jest zły. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na motooilerze zrobilem nieco ponad 2tyś, i została nieco ponad 1/3 oleju przekładniowego w zbiorniczku. Jak dla mnie rewelacja. Łańcuch czysty, tylna obręcz dopuszczalnie się brudzi, zależnie od dawki oleju podawanej na łańcuch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, tylko w motooilerze chyba wiekszy zbiorniczek jest. Ja robię na scott`cie okolo 800km. Ale tom jak wejdzie 100ml to już cud.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam ustawionego tak, żeby oleju było trochę więcej, niż trzeba i i tak pach ponad 1000km. na jednym napełnieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MTBiker nie wiem czy nie popełniasz błędu

ja używałem oleju do kosiarek i łańcuch tego nie przeżył!

dlaczego?

później wyczytałem, że oleje do pił czy kosiarek posiadają mnóstwo dodatków mających na celu rozpuszczenie ewentualnych zanieczyszczeń

mi rozpuściło o-ringi w rocznym łańcuchu

teraz używam już tylko przekładniowego

Kiedyś zainspirowany pomysłem użycia rzadszego oleju do pił łańcuchowych rzuconym na forum ( nie wiem czy to nie Ty Marcinn72? :) ) wlałem taki ekologiczny siuwaks do zbiorniczka jackxoilera, i nawet zaczęło bardziej lecieć i łańcuch wyglądał na mokry, ale niestety, szybko okazało się, że to nie jest smarowanie i w ciągu 2, może 3 tyś km napęd dokończył żywota - luzy na ogniwach, braki w oringach, masakra. Dołączam się do ostrzeżeń, używajcie oleju do pilarek, ale tylko do pilarek :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie ja! :D

piły, kosiarki itp drobne urządzenia spalinowe nie mają czegoś takiego jak filtr oleju

z tego powodu oleje do nich zawierają agresywne dodatki, które mają za zadanie rozpuszczać zanieczyszczenia... dla mnie skończyło się to jak już wyżej opisałem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i dlatego olej w kosiarkach wymienia się co około 20-25 litrów spalonego paliwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie ja! :D

piły, kosiarki itp drobne urządzenia spalinowe nie mają czegoś takiego jak filtr oleju

z tego powodu oleje do nich zawierają agresywne dodatki, które mają za zadanie rozpuszczać zanieczyszczenia... dla mnie skończyło się to jak już wyżej opisałem

Dobrze Marcinie! Trzeba iść w zaparte... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i dlatego olej w kosiarkach wymienia się co około 20-25 litrów spalonego paliwa.

Chyba łańcuch? EDIT: :) a nie, to o kosiarce a nie pilarce ;)

No właśnie, czyli marcinn72 używał oleju do 4 suwowej kosiarki, a ja pisałem o oleju do smarowania łańcucha w pile spalinowej - zupełnie inne oleje, ale widać, że oba złe :)

Edytowane przez jackx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba łańcuch?

olej w kosiarce bo nie ma filtra a łańcuch w moto jeżeli był smarowany olejem do kosiarki :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam smaruje olejam zalecanym przez producenta. Panowie Scoot ma swoj olej, za ktory dalem z przesylka jakies 40zl. Wystarczyl mi na caly sezon i jeszcze zostalo. Ci co maja motooilera maja jeszcze tanszy olej. To po co ryzykowac?? Zaoszczedzenie kilku zl msci sie jak widac na lancuchach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy któryś z kolegów używał Micro Controlled Chain Oiler tzw. McCoi?

http://www.mccoi.de/ wszystko napisane po krzyżacku, ale można trochę zrozumieć:)

Wygląda na ciekawe urządzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy któryś z kolegów używał Micro Controlled Chain Oiler tzw. McCoi?

http://www.mccoi.de/ wszystko napisane po krzyżacku, ale można trochę zrozumieć :)

Wygląda na ciekawe urządzenie.

Dobre!!! jakbym bardziej rozkminiał scalaki to bym taki zrobił. Zliczanie impulsów można wziąć z czujnika ABS albo zamontować dodatkowy rowerowy na kole i już wiadomo ile kropelek/minutę. To będzie projekt na zimę 2012-13 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten system smarowania stosuje sie w maszynach rolniczych. Pędzelek jest do równomiernego smarowania łańcucha na całej jego szerokości. Jakby do tych skotów co powyzej dajecie linki dodac pędzelek to ok - reszta to strata kasy. Reczne smarownie jest proste jak budowa cepa. Jedyny mankament tego prostego urzadzenia i innych tego typu ze brud bedzie sie zbieral i tak czy siak musimy łańcuch przeczyścic scierka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

im prostsze tym lepsze :mrgreen: :mrgreen:

kurcze, założę się o flachę w opcji professional edition że to już było na forum - tylko za chiny nie potrafię znaleźć..

Kto znajdzie ma u mnie personal edition na zlocie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurcze, założę się o flachę w opcji professional edition że to już było na forum - tylko za chiny nie potrafię znaleźć..

Kto znajdzie ma u mnie personal edition na zlocie :)

Teraz wszyscy ryją po Forum, a ja czekam cierpliwie, bo jak nie połamię giry, to i tak załapię się do tej flaszki na krzywy ryj. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w trosce o dobro materialne naszego JackaX nie szukam ! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oczywiscie że było

podane też przeze mnie, albo w tym temacie albo w ´Sposob montażu scottoilera´

Edytowane przez MarcinN72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

, to i tak załapię się do tej flaszki na krzywy ryj. :lol:

Co Ty Leff, z poznania jestes? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co Ty Leff, z poznania jestes? :lol:

Jestem spod, a to ponoć gorzej i jeszcze nie rodowity, tylko flancowany, a tacy, to już bardziej poznańscy niż rodowici. Wiadomo - neofici. :lol:

Poza tym już chyba o tym wspominałem: zaprosić Warszawiaka na wódkę, to przyjdzie z zakąską, Krakus - z popitką, a Poznaniak ze szwagrem. :lol:

Za to Marcin jest ciekawym przypadkiem. Mieszkamy po sąsiedzku, a on tak lekką ręką sporą flaszkę na moją rzecz daruje...hmmm...jakoby Niderlandy darował... :lol:

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a rodowity poznaniak

Czyli dobrze czułem że "było" :D No to fajnie będzie zrobić flaszkę z Poznaniakami :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×