Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Nie będzie. I już się dzieje że przypadkowi ludzie udaremniają takie próby.

pozdrawiam

Artur

Arturze, jadąc 55 będziesz raczej za mną, to tak na rozładowanie sytuacji.

Ale czy nie warto się pojawić z filmem przedstawiającym "szeryfa lewego pasa"? Zgłoszenie nic nie da, bo po paru minutach kończy się zwężenie, a wcześniej władza się raczej nie pojawi. Albo na ten przykład ostatnio głośna sytuacja kierowcy z beemki, czy innych prawie że rękoczynów. Moim zdaniem zdecydowanie warto, te parę stówek może wprowadzić na prostą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko :) Z takim napędem jaki widziałem po słowackiej stronie Tatr to niekoniecznie :D

Co do szeryfów I nauczycieli "ja tobie pokażę" i przepychanek na drodze to mam podejście ambiwalentne.

Co do zdecydowanego działania w uzasadnionych przypadkach jestem na tak :D - fajne jest to jak stado jednak nie udaje że nic teges, tylko np. zabiera kluczyki tak jak ostatnio nagrzanej pani na rondzie z palmą :)

Co do podpierdalania, to kwestia wagi wyczynu. Na razie wystarczała łagodna perswazja :D Ja osobiście mam organiczny wstręt do kwestii donosu w dowolnej postaci.

Ot. Tyle w temacie :)

pozdrawiam

Artur

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli coś się rzeczywiście dzieje, wystarczy zadzwonić (oczywiście via zestaw głośnomówiący) i zgłosić...

Ja ostatnio dzwoniłem, będąc ze znajomymi na Mazurach wracaliśmy wieczorem z Mikołajek do Giżycka. W pewnym momencie dogoniliśmy skodę octawię jadącą od prawego pobocza do lewego. Zgłosiliśmy sprawę na policję i jechaliśmy kilka km za tym samochodem, niestety żaden patrol się nie pojawił. Następnego dnia widzieliśmy tą samą octawię w Mikołajkach z rozbitym lewym reflektorem i nieźle przerysowanym lewym bokiem. Wszystko było raptem kilka km od Giżycka więc patrol nie miał daleko a nie przyjechał,

Edytowane przez rzeżucha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrol dawał mandat pijaczkom pod sklepem albo robili zakupu w Biedronce, u mnie to częsty widok, tak walczącej Policji Państwowej niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja mam prośbę, jak ktokolwiek z Was zauważy kogoś, kto na jezdni stwarza REALNE zagrożenie przede wszystkim dla innych (pijany, pod wpływem narkotyków, szaleńcza jazda w miejscach niebezpiecznych itd), to bardzo proszę: bądźcie w tym momencie uczciwymi obywatelami i powiadomcie odpowiednie służby. Będę miał mniej pracy, a więcej czasu na siedzenie na forum w czasie pracy i wszyscy będą zadowoleni. Serio! :beer: Każdemu kto wyeliminuje skutecznie jednego idiotę lub szaleńca (interpretację pozostawiam Wam) z jezdni stawiam browara!

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tam, bez browca to się dzieje, tylko nie wszyscy się chwalą :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak nawiązując do radarów... - byłem dzisiaj mierzony suszarką w Kędzierzynie - Koźlu. Jechaliśmy w trójkę, droga dwukierunkowa dwujezdniowa, ograniczenie do 70... Puszczając rolgaz wskazówka wskazywała 100km/h, a policjant nic... :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja raz z maila i filmu umieszczonego na YT skorzystałem. Jedna wizyta w komisariacie, zeby zeznania potwierdzić i tyle. A gościu będzie miał parę pkt - ciągła, przejście... Traf chciał, że akurat GoPro testowałem na kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak nawiązując do radarów... - byłem dzisiaj mierzony suszarką w Kędzierzynie - Koźlu. Jechaliśmy w trójkę, droga dwukierunkowa dwujezdniowa, ograniczenie do 70... Puszczając rolgaz wskazówka wskazywała 100km/h, a policjant nic... :o

Z dwóch powodów.

1. Nie spotkał w danym dniu tak wolno lecących motocyklistów ;)

2. Na pytanie, któremu dokładnie motocyklowi zmierzył prędkość nie byłby w stanie odpowiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2. Na pytanie, któremu dokładnie motocyklowi zmierzył prędkość nie byłby w stanie odpowiedzieć.

Raczej to

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm... w sobotę wieczorem sfotografowano nam plecy w Białogardzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja mam prośbę, jak ktokolwiek z Was zauważy kogoś, kto na jezdni stwarza REALNE zagrożenie przede wszystkim dla innych (pijany, pod wpływem narkotyków, szaleńcza jazda w miejscach niebezpiecznych itd), to bardzo proszę: bądźcie w tym momencie uczciwymi obywatelami i powiadomcie odpowiednie służby. Będę miał mniej pracy, a więcej czasu na siedzenie na forum w czasie pracy i wszyscy będą zadowoleni. Serio! :beer: Każdemu kto wyeliminuje skutecznie jednego idiotę lub szaleńca (interpretację pozostawiam Wam) z jezdni stawiam browara!

Ja raz z maila i filmu umieszczonego na YT skorzystałem. Jedna wizyta w komisariacie, zeby zeznania potwierdzić i tyle. A gościu będzie miał parę pkt - ciągła, przejście... Traf chciał, że akurat GoPro testowałem na kasku.

Nie mam nic przeciw powyższemu - jestem za, tylko czasami należy rozgraniczyć faktyczne zagrożenie na drodze od osobistego wqrwienia na innego kierowcę... kij ma zawsze dwa końce... a konfidentów i w tym kraju nigdy nie brakowało i nie brakuje. Wystarczy nam kamer na ulicach -wszędzie czy fotoradarów i itp. :-P Nie wyręczajmy zbytnio Policji czy innych straży wiejskich

Oczywiście poza przypadkami w tzw. "słusznej sprawie" :beer:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy kij ma dwa końce z wyjątkiem procy :D

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam nic przeciw powyższemu - jestem za, tylko czasami należy rozgraniczyć faktyczne zagrożenie na drodze od osobistego wqrwienia na innego kierowcę... kij ma zawsze dwa końce... a konfidentów i w tym kraju nigdy nie brakowało i nie brakuje. Wystarczy nam kamer na ulicach -wszędzie czy fotoradarów i itp. :-P Nie wyręczajmy zbytnio Policji czy innych straży wiejskich

Oczywiście poza przypadkami w tzw. "słusznej sprawie" :beer:

Tzw złoty srodek jest wielce wskazany. Czy faktycznie bedzie tak jak pisze Dakarowy? Samozwanczych straznikow teksasu u nas nie brakuje ale wymóg podania wlasnych danych osobowych przy zgloszeniach mysle znaczaco zredukuje donosicieli. Z drugiej strony tych siejacych prawdziwe zagrozenie na drodze spotkalaby nalezyta kara. Jak widze to co sie czasami dzieje na drogach to sam mialbym ochote taki film wyslac...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem w tym, że wszystkie straże czy policje skupiają się tylko na łapaniu za przekroczenie prędkości. Na resztę wykroczeń czasem niosących większe zagrożenie niż przekroczenie limitu na ekspresówce mają wyje... znaczy jakoś ich to nie rusza. Swego czasu jadąc co prawda samochodem musiałem ostro uciekać na pobocze bo inny koleś koniecznie musiał wyprzedzać pod góre. W takich przypadkach nie miałbym nic przeciwko temu aby ktoś jadący z tyłu nagrał idiotę i wysłał filmik policji.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym, paradoksalnie, zmienił adresata na ubezpieczycieli. I przemyślaną politykę zwyżek oc/ac.

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem ostatnio wezwanie od inspekcji...oczywiście bez zdjęcia. Napisałem prośbę o dostarczenie zdjęcia bo auto firmowe i nie wiem kto jechał w tym dniu. Odpisali mi tym samym pismem co pierwotnie. Więc kolejne pismo dostaną...i tak do skutku ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem ostatnio wezwanie od inspekcji...oczywiście bez zdjęcia. Napisałem prośbę o dostarczenie zdjęcia bo auto firmowe i nie wiem kto jechał w tym dniu. Odpisali mi tym samym pismem co pierwotnie. Więc kolejne pismo dostaną...i tak do skutku ;-)

Szkoda papieru z Twojej strony, może im jakiś link do skanu podsyłaj czy coś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie chyba strażakowy fotoradar pamiątkę zrobił :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×