Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Potępiamy przestępców jak najbardziej ale potępiamy również donosicieli. Dlaczego?? Ano dlatego, że matołki każde przewinienie wysyłają do Policji aby podnieść swoją samoocenę. Rozumiem wysłanie filmu gdzie koleś popełnia jakieś straszne wykroczenie (tu przykład na filmie z tym motocyklistą) ale 99% materiałów jakie dostaje Policja to np zahaczenie o linię ciągłą tylnym kołem podczas kończenia manewru wyprzedzania, zdarzają się przypadki wysłania filmu jak ktoś na żółtym świetle przejechał przez skrzyżowanie. I tego nie należy potępiać??

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to zrobiłem dziś jak szedłem po osiedlu

nie było 1,5m ale spokojnie mama z wózkiem by przejechała

kapus.jpg

wypadałoby też się podpisać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby komuś się chciało politykować to przypominam że na forum jest to zabronione ;)

a co to jest politykowanie, ja się w sumie na tym nie znam, ale dla mnie to po prostu mówienie co innego niż się myśli, po to aby osiągnąć własne korzyści, chyba tu nie występuje?

a można filozofować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za PWN

1. «rozprawiać na tematy polityczne»

2. «postępować przezornie i sprytnie, by się nikomu nie narazić»

3.
daw.
«zajmować się polityką»

A z tym przyzwalaniem i donoszeniem, no cóż. Fajnie, że komuś dzisiaj nie pozwoliłeś pojechać samochodem pod wpływem, ale jutro tez będziesz przy nim? Skoro raz próbował, nie poniósł konsekwencji, to zapewne jutro tez spróbuje. Nie to żebym była przeciwnikiem takiej pomocy, jak najbardziej. U mnie w pracy jest chłopak, który nie ma prawka, prowadzi samochód i motocykl rownież. Mówiłam mu parokrotnie o konsekwencja dla niego i dla innych i nic dalej jeździ. A ja nic więcej nie robię, żeby temu zapobiec. Porządny Niemiec zadzwoniłby na policję i po sprawie. Czyli co, przyzwalam na takie postępowanie, jak kogoś zabije, albo zrobi z kogoś kalekę a ubezpieczenie odmówi odszkodowania, to ja będę współwinna, bo nie potrafię donieść na policję, która i tak nic poza wystawieniem mandatu mu nie zrobi. :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chodzi o politykowanie, jeśli ktoś poczuł się zagrożony to przepraszam.

A sytuacja delikatnie jak z Orwella, ciekawe kiedy zacznie się zatrzymywanie kierowców jadących przepisowo bo "mogą mieć zamiar" przekroczyć prędkość:)

Potępiamy przestępców jak najbardziej ale potępiamy również donosicieli. Dlaczego?? Ano dlatego, że matołki każde przewinienie wysyłają do Policji aby podnieść swoją samoocenę. Rozumiem wysłanie filmu gdzie koleś popełnia jakieś straszne wykroczenie (tu przykład na filmie z tym motocyklistą) ale 99% materiałów jakie dostaje Policja to np zahaczenie o linię ciągłą tylnym kołem podczas kończenia manewru wyprzedzania, zdarzają się przypadki wysłania filmu jak ktoś na żółtym świetle przejechał przez skrzyżowanie. I tego nie należy potępiać??

Jazdę po "piwku" uważasz za wykroczenie? Abstrahując ile oznacza "piwko" Dla jednego jedno dla innego 10:)

Jak również żółte nie jest równe żółtemu... Wszystko zależy od sytuacji.

Generalnie powinniśmy jeździć bezpiecznie, wiadomo że jak wszyscy ja 60 na 50 to osoba która będzie jechała 45 spowoduje frustrację i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach. Nie pochwalam takich moralizatorów którzy próbują nauczać przez czystą złośliwość (inny przykład to jazda na zamek i blokowanie lewego pasa...). Inna sprawa jeśli ta osoba jest świeżo po prawku i nie czuje się pewnie, lepiej żeby jakiś czas jeździła wolniej niż zrobiła komuś krzywdę.

Ale ilu ludzi tyle opinii:)

edit:

Kropka gdybym miał fejsa polubiłbym ten wpis. Niestety tak powinno się zrobić - czyli pozwolić aby go złapano. Ale to jest błędne koło kodeks drogowy - nadmiarowe oznakowanie - wykroczenia drogowe - przestępstwa drogowe - bezsensownie trudne egzaminy na prawo jazdy - i jeszcze wiele innych których nie wiem/nie pamiętam i nie umiem sklasyfikować.

Niedawno miałem okazję "zdawać egzamin" na amerykańskie prawo jazdyJ Czysta przyjemność, przejedź prosto, zatrzymaj się na światłach i pamiętaj że bezwarunkowo trzeba zatrzymać się na "poczwórnym stopie" Nie wiem jak motocykl, może zrobię jak się zrobi cieplej.

Edytowane przez nemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym zrobił podobnie

ach, żeby tak posiadanie prawka czy jazda na trzeźwo było rozwiązaniem dla sytuacji niebezpiecznych na drodze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy jest, ale od czegoś trzeba zacząć.

Ja ze swojej strony wole zadzwonić na policję niż kiedyś zostać "nieumyślnie" potrąconym przez osobę po piwku. Właściwie dlaczego jeśli ktoś ma jakieś zdarzenie drogowe, cokolwiek po piwku traktowane jest to jako "wypadek" i np nieumyślne spowodowanie kalectwa czy śmierci? To powinno być traktowane jak przestępstwo z premedytacją...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi o słowo politykowanie. Zwyczajnie polityka w sensie polityka i religia w sensie religia, wiara, przekonania wyznaniowe niech zostaną przed klawiaturą. I tyle ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi o słowo politykowanie. Zwyczajnie polityka w sensie polityka i religia w sensie religia, wiara, przekonania wyznaniowe niech zostaną przed klawiaturą. I tyle ;)

ma sens!

fajna kurtka

jesuis_charlie15.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi o słowo politykowanie. Zwyczajnie polityka w sensie polityka i religia w sensie religia, wiara, przekonania wyznaniowe niech zostaną przed klawiaturą. I tyle ;)

ciekawe co na to wyznawcy iPhone'a. Będzie im przykro ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, w naszym społeczeństwie wystarczy posiadać krzesło żeby mieć zarzuty...

Przyniósł krzesło, to siedzi ;)

http://www.scigacz.pl/Tragiczny,wypadek,pod,Lublinem,25794.html

Dajcie spokój, żona wymusza pierwszeństwo na mężu, a ten trafia do piachu :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem o tym wczoraj. Podobno dom nowy, właśnie się wprowadzili. Jakieś dziecko/dzieci też zostało bez ojca (a za to podobno było w samochodzie w momencie zdarzenia).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A z tym przyzwalaniem i donoszeniem, no cóż. Fajnie, że komuś dzisiaj nie pozwoliłeś pojechać samochodem pod wpływem, ale jutro tez będziesz przy nim? Skoro raz próbował, nie poniósł konsekwencji, to zapewne jutro tez spróbuje. Nie to żebym była przeciwnikiem takiej pomocy, jak najbardziej. U mnie w pracy jest chłopak, który nie ma prawka, prowadzi samochód i motocykl rownież. Mówiłam mu parokrotnie o konsekwencja dla niego i dla innych i nic dalej jeździ. A ja nic więcej nie robię, żeby temu zapobiec. Porządny Niemiec zadzwoniłby na policję i po sprawie. Czyli co, przyzwalam na takie postępowanie, jak kogoś zabije, albo zrobi z kogoś kalekę a ubezpieczenie odmówi odszkodowania, to ja będę współwinna, bo nie potrafię donieść na policję, która i tak nic poza wystawieniem mandatu mu nie zrobi. :twisted:

Mam nadzieję, że dojrzejemy by dzwonić na policję. Bo to na nas może trafić ten brak ubezpieczenia u wypitego, bez prawka lub z odebranym prawkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego u nas potępiany jest ten kto doniesie na przestępcę a nie przestępca?

Bo można było np. "znajomemu" zabrać kluczyki i dać chwilę na przemyślenie swojego postępowania. Niezbyt odpowiada mi po prostu donoszenie na "znajomych" w sytuacji, której można było po prostu uniknąć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

śmieszne, głupie, niebezpieczne? a może wszystkiego po trochu?

http://youtu.be/qperoNKtBF0

kierownik się wystraszył, ale z internetu nie tak łatwo potem usunąć

https://vid.me/jx9H

Jak dla mnie to cwaniactwo i bezmyślność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Sam lubię poświrować, ale jak nie stwarzam zagrożenia dla innych. Dla mnie to cwaniactwo i szukanie "lansu". ciekawe, jak ten kolo radzi sobie na torze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilku idootów chciało zabłysnąć, tylko nie miało czym ;-) takie czasy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilku idootów chciało zabłysnąć, tylko nie miało czym ;-) takie czasy

Rozumiem jak by przelecieli przez stodołę tego co to żony szuka ale przez centrum handlowe ?! Nie do pomyślenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem jak by przelecieli przez stodołę tego co to żony szuka ale przez centrum handlowe ?! Nie do pomyślenia!

Znaczy podoba się ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie działa.

mirror działa: https://vid.me/jx9H

kolega mi mówił, że już o tym trąbili w radio, jak się na to rzucą dziennikarze to służby pod publiczkę go znajdą

nie wiem pod co podchodzi taka jazda po galerii, ale uciekając przejechał na czerwonym świetle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję że go znajdą. I posadzą na parę miechów. Im więcej takich tym gorzej dla normalnych motocyklistów.

Wysłane z mojego GT-I9100

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×